Visų pirma, prieš įsigydami LED lempą, turite žinoti, kokio lemputės cokolio jums reikia.
LED lempos gaminamos standartiniuose lizduose, tokiuose kaip E27, E14, GU10, G9 ar pan. Lengviausias būdas – su savimi turėti seną lempą ar jos pakuotės informaciją.
Svarbu nustatyti lempos dydį ir formą. Iš esmės šį parametrą lemia turimi šviestuvai.
Pavyzdžiui, retro stiliaus šviestuvui gali prireikti pailgos žvakės formos šviestuvo, o modernaus stiliaus šviestuvui – kompaktiško plokščio – labai svarbus parametras. Nes jei pasirinksite netinkamą lempos dydį ar formą, jis gali netikti, būti per mažas arba išlįsti iš jūsų šviestuvo.
Svarbu, kur naudojama lempa. Pavyzdžiui, jei šviestuvą planuojate naudoti svetainėje ar miegamajame, geriausia rinktis „šiltai baltą“ spalvą, kuri labai atpalaiduoja. Nors spalva „neutrali balta“ tinka patalpoms, kuriose reikia padidinti budrumą ir našumą. Baltos šviesos atspalvis nustatomas pagal jos spalvos temperatūrą, kuri matuojama Kelvinais (K). Kaitrinės lempos skleidžiama šviesa yra apie 2700 K (labai šiltai balta). LED lempučių tarpe dažnas pasirinkimas namams yra 3000 K (šiltai balta), nes prie šios šviesos spalvos galima ir atsipalaiduoti ir nuveikti kažką aktyvesnio. Virš 4000 K (neutrali balta) lempos yra skirtos labiau darbinei aplinkai.
Jei jau žinote, kokia šviesos spalva jums reikalinga, tuomet turėtumėte pasirinkti šviesos srautą. Šviesos srautas matuojamas liumenais (lm). Jei norite ryškesnio apšvietimo, rekomenduojame rinktis LED lempą su didesniu liumenų skaičiumi. Kiekvienos lempos kaitrinės lempos ekvivalentas nurodytas ant pakuotės. Pavyzdžiui, 245 liumenų LED lemputė prilygsta 30 W kaitrinei lemputei. Šis žymėjimas yra privalomas visiems lempų gamintojams.
Pasirinkę liumenų skaičių, galite apskaičiuoti ir lempos efektyvumą. Kuo daugiau liumenų (lm) ir mažesnė galia (W), tuo lempa efektyvesnė. Parduotuvėse galima rasti vienodos galios lempų, tačiau liumenų skaičius gali labai skirtis. Todėl nereikėtų suklysti, nes dažnas vartotojas renkasi LED lempą ar šviestuvą būtent pagal galią (W), taip galite sutaupyti pasirinkę efektyvesnę lemputę.
Šviesos sklidimo kampo pasirinkimas taip pat yra svarbus. Kryptiniam apšvietimui rinkitės siauro šviesos kampo lemputes, o platesnio kampo – bendrajam apšvietimui .
Skirtingai nuo kaitrinių lempučių, ne visos LED lemputės yra reguliuojamos. Renkantis LED lempą, visada reikėtų ieškoti tai patvirtinančios etiketės ant pakuotės. Taip yra dėl to, kad daugelio jų ryškumas negali būti reguliuojamas standartiniais valdikliais dėl technologinių skirtumų.